Przywództwo – świadome wybory. Grupa dla kobiet.
Prowadzące: Anna Gabryjelska-Basiuk i Agnieszka Serafin.
Dwa piątki w miesiącu, godz. 19:00-21.30 (styczeń-kwiecień, 2020).
Zapraszamy na cykl ośmiu spotkań poświęconych tematowi przywództwa. Zajęcia są prowadzone metodą Procesów Grupowych (patrz opis poniżej) w kilkunastoosobowej, stałej grupie kobiet.
Spotkania dają unikalną szansę przyjrzenia się z dystansu dylematom, z którymi kobiety w rolach przywódczych zmagają się wewnętrznie na co dzień.
Zapraszamy kobiety w różnym wieku, które:
- są w rolach liderskich (w organizacjach biznesowych, organizacjach pozarządowych, instytucjach publicznych, przedsięwzięciach społecznych)
- mają doświadczenie liderskie lub czują powołanie w tym kierunku
- rozumieją, że różne wyzwania, które przed nimi stoją nie są uwarunkowane wyłącznie ich osobistą sytuacją, ale mają szerszy społeczno-kulturowy wymiar
- chcą lepiej zrozumieć siebie i społeczną rzeczywistość
- chcą poznać inne kobiety, wspólnie zgłębić temat i uchronić się przed koniecznością samotnego uczenia się bycia liderką wyłącznie na własnych doświadczeniach
- przeczuwają, że potrzebny jest głębszy poziom dyskusji o kobiecym przywództwie, żeby mogła nastąpić praktyczna zmiana.
Spotkanie 1
Po co być przywódczynią? Energetyzujące i wypalające motywacje do bycia w rolach liderskich.
Spotkanie 2
Wyzwania przywódczyń. Przeszkody na drodze.
Spotkanie 3
Stabilna siła w roli przywódczej. Wewnętrzne i zewnętrzne źródła siły.
Spotkanie 4
Impostor syndrome. Skąd się bierze i co z nim zrobić?
Spotkanie 5
Życie osobiste. Jak twoja rola przywódcza wpływa na twoje osobiste relacje?
Spotkanie 6
Jak tworzysz relacje z innymi kobietami kiedy jesteś przywódczynią?
Spotkanie 7
Relacje zawodowe z mężczyznami.
Spotkanie 8
Kobiety u sterów. Jak kobiety awansują na kluczowe pozycje? Ile je to kosztuje i co zyskują?
Daty: 10.01, 31.01, 7.02, 21.02, 06.03, 20.03, 9.04 (czwartek), 24.04
Adres: Filtrowa 69 m. 13.
Cena: 1000 zł
Kontakt i zapisy: a@agnieszkaserafin.pl, tel. 506 089 505, gabrysia@scherercenter.com, tel. 795 600 824.
Czym są Procesy Grupowe?
Procesy Grupowe, metoda autorstwa A. Mindella, stanowią rodzaj pogłębionej debaty, w której uczestnicy mają okazję poznać różne stanowiska na dany temat, odkryć ich głębszy, psychologiczny wymiar i dzięki temu szukać nowych spojrzeń na problemy.
Procesy Grupowe są coraz częściej stosowane na świecie jako skuteczny sposób facylitacji konfliktów i ważnych zagadnień, zarówno w małych grupach i organizacjach, jak i dużych, w tym międzynarodowych.
Stanowią wyjątkową okazję do pełniejszego zrozumienia danego zagadnienia, ale także do poznania samego siebie – odkrycia, jakich się dokonuje podczas Procesów Grupowych mają praktyczne odniesienie do wewnętrznych dylematów, z którymi się zmagamy w życiu.
Prowadzące:
Anna Gabryjelska-Basiuk – psycholog i ekonomistka, trenerka rozwoju osobistego, konsultantka rozwoju organizacji, facylitatorka zmiany i konfliktów, psychoterapeutka. Uczy facylitacji, coachingu i psychoterapii w Polsce (Insytut Psychologii Procesu) i zagranicą (Deep Democracy Institute). Jako konsultantka i trenerka rozwoju pracowała z firmami z wielkiej czwórki, korporacjami, start-upami i organizacjami pozarządowymi. Interesuje się tematami przywództwa, różnorodności i budowania współpracy.
Agnieszka Serafin – dyplomowana psychoterapeutka, psycholog i socjolog (absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UW). Psychologią Procesu zajmuje się od 2004 roku. Fascynuje się tematyką tożsamości kobiet w kontekście indywidualnym i społecznym, posiada duże doświadczenie w pracy terapeutycznej z kobietami. Specjalizuje się również w terapii par, wraz z mężem Mikołajem Czyżem prowadzi Centrum Rozwoju dla Par w Warszawie.