Serdecznie zapraszamy na 1,5-godzinne, niedzielne procesy grupowe (metodę pracy autorstwa Arnolda Mindella).
Czym są procesy grupowe?
Procesy grupowe stanowią rodzaj pogłębionej debaty, w której uczestnicy mają okazję poznać różne stanowiska na dany temat (zwykle konfliktowy), odkryć ich głębszy, psychologiczny wymiar i dzięki temu szukać nowych spojrzeń na stare problemy.
Procesy grupowe są coraz częściej stosowane na świecie jako skuteczny sposób facylitacji konfliktów i ważnych zagadnień, zarówno w małych grupach i organizacjach, jak i dużych, w tym międzynarodowych.
Stanowią wyjątkową okazję do głębszego zrozumienia danego zagadnienia, ale także do poznania samego siebie – odkrycia, jakich się dokonuje podczas procesów grupowych często mają praktyczne odniesienie do wewnętrznych dylematów, z którymi się zmagamy w życiu.
Jak będę wyglądały zajęcia?
Każde spotkanie zacznie się od krótkiego wstępu teoretycznego, pozwalającego tym uczestnikom, którzy nie spotkali się dotąd z tą metodą pracy, zorientować w tym, jak będzie ona wyglądała i jakie są jej założenia.
Następnie wspólnie wybierzemy temat do pracy (aktualne wydarzenia, problemy społeczne, dowolne zagadnienia nurtujące uczestników). Będziemy wyrażać różne stanowiska (role) które występują w tym konflikcie, a następnie szukać ich głębszego znaczenia i umożliwiać dialog między nimi. W pracy wykorzystane zostaną elementy psychodramy.
Na koniec wspólnie podsumujemy, co udało nam się odkryć.
Można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach lub w całym cyklu. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Zapraszamy!
Agnieszka Serafin i Mikołaj Czyż,
Psychoterapeuci z Instytutu Psychologii Procesu
Terminy:
- 29 marca g. 17-18.30,
- 12 kwietnia g. 17-18.30,
- 19 kwietnia g. 17-18.30,
- 26 kwietnia g. 17-18.30.
Adres: Filtrowa 69 lokal 13.
Superwizja: Kate Jobe, Michał Duda, Joanna Dulińska
Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc jest konieczność mailowej rezerwacji uczestnictwa (kontakt@centrumpar.pl). W mailu prosimy o podaniem numeru telefonicznego do siebie. Po otrzymaniu mailowego potwierdzającego od nas, że miejsce zostało dla Państwa zarezerwowane, serdecznie zapraszamy na zajęcia. Prosimy o punktualność (ze względu na formułę zajęć nie można uczestniczyć jedynie w części spotkania).
Całe spotkania będę nagrywane na video, jedynie dla celów szkoleniowych (po zajęciach poddamy je superwizji u Dyplomowanego Nauczyciela Psychologii Procesu, video nie będzie nigdzie upublicznione).
Prowadzący:
Agnieszka Serafin i Mikołaj Czyż są psychoterapeutami w programie licencyjnym Instytutu Psychologii Procesu. Współtworzą szereg projektów, w tym Centrum Rozwoju dla Par, blog Psychologia Par oraz program pomocy psychoterapeutycznej dla obcokrajowców. Należą do Centrum Dialogu Społecznego.